Genel

İnegöl Diyetisyen

iNEGÖL DİYETİSYEN

İnegöl diyetisyen, kilo vermek isteyenlerin başvurduğu adreslerin başında geliyor. Kilo almakta vermekte önemli bir konudur. Bazı insanlar kolay kilo alıp verebiliyorken bazıları ise zorlanır. Evet, herkes kendi başına da kilo verebilir, fakat bu çok zorlayıcı bir durum olduğu gibi yanlış yapılan bir diyetinde sağlık üzerinde olumsuz sonuçları olacaktır.

İşte bu nokta İnegöl diyetisyen tercih etmeyi gerekli kılar.

Daha önce diyetisyene girmeyenler ya da beslenme uzmanı arayanlar genelde onların insanların ne yiyeceklerini ya da yemeyeceklerini söylediklerini düşünürler. Oysaki kilo verme süreci hem uzun hem de insanın alışkanlıklarını değiştirmesi gereken bir süreç olmasından dolayı önemlidir. İnegöl diyetisyen hastalarından günlük rutin davranışlarında değişiklik isteyebilir ve doğru yönlendirme sayesinde yaşam koçu gibi hareket ederek bir diyet listesinden çok daha fazlasını sağlayabilir.

İnegöl Diyetisyene Gitmenin Faydaları

Diyetisyene gittiğinizde kendinize hedef belirler ve birine karşı sorumlu olduğunuzu hissettiğinizde o hedefe bağlı kalarak motive olursunuz.

Diyetisyen kilo verme sürecinde yalnız bırakmayacağı için duygusal açıdan da destek sağlar.

Diyetisyene gitmenin en büyük faydalarından biri herkesin beslenme ihtiyacının birbirinden farklı olmasıdır. Dolayısıyla bireysel bir eleman gibi sizinle ilgilenir.

Diyet listeleri besin değerleri ve besin gurupları gözetilerek hazırlar ve bu sayede vücut diyet nedeniyle halsiz kalmamış olur.

Hızlı kilo verme sağlıksız bir süreçtir. Dolayısıyla kalıcı bir kilo verme sağlamaz.

Kilonuz kadar kilolarınızın nerede olduğu da çok önemlidir. Bu da sizin doğru alandan kilo vermenizi gerektirir.

İnegöl diyetisyen sizin diyetinizi oluşturmadan önce genel sağlığınız, aile geçmişiniz, ihtiyaç ve hedefleriniz doğrultusunda zaman harcayacaktır.

Destek ve Motivasyon;

Beslenme ve tavsiyenin dışında diyetisyenler danışanlarına destek ve motivasyon sağlayarak güçlendirmek için eğitim almışlardır. Bir diyetisyen yaşam tarzı değişikliklerini yapabilme, sürdürebilme konusunda kendinizi sorumlu tutmanıza yardımcı olacaktır. Başarınızı kutlayarak zorluklara karşı daha fazla uyum sağlamanıza ve bunların üstesinden gelebilmenize yardımcı olur.

iNEGÖL DİYETİSYEN

iNEGÖL DİYETİSYEN

Diyetin Sağlayacağı Faydalar

Diyet yaptığınızda bir takım avantajları da kazanmaya başlayacaksınız. Bunlar ise şekilde olacaktır.

Şeker hastalığı, kalp hastalığı ya da tansiyonunuz varsa yeme planınızı düzenlediğinizde bu hastalıklara herhangi bir müdahale yapmadan bile düzelme hissedeceksiniz.

Mideniz, rahatlayacağından dolayı bu gün içinde kendinizi daha iyi hissetmenize imkân sağlayacaktır.

Sindirim sorunlarınız varsa iyi bir diyet listesiyle birlikte kendinizi çok daha hafiflemiş hissedeceksiniz.

Hamilelik durumu söz konusuysa ya da hamile kalmaya çalışıyorsanız diyetisyen gebeliğin ilk üç ayında doğru beslenmenizi sağlayacaktır.

Çocuklarda kilo önemli bir sorun olabilir. Eğer kilolu bir çocuğunuz varsa aşırı kilo sorunları gibi yeme bozukluklarının düzenlenmesini sağlayacaktır.

Kilo vermek kadar kilo almakta önemli bir sorun olabilir. Diyetisyenler yalnızca kilo vermekle değil aynı zamanda kilo almakla da ilgilenmektedir.

Kilo Veremiyorum

Birçok insan diyet yaptıklarını söyleseler de maalesef kilo veremiyorum şeklinde düşünüyor. Bunun yanlış beslenmeyle ilgili bir durum olmasının yanı sıra bir takım hastalıklarında habercisi olduğunu unutmamak gerekiyor.  Mesela tiroidlerin yavaş çalışması kilo almada önemli bir etkendir. Tiroidleri yavaş çalışan kişiler vücutlarındaki bir takım dengesizliklerle karşı karşıya kalabilirler.

Kilo verememede insülin direncinin de önemli bir etkisi vardır. Vücutta tüketilen gıdalar yeterli miktarda öğütülmediğinden yağ olarak depolanır ve bu da kilo alımına neden olur. Şeker hastalarının hızlı kilo alması ya da zayıflaması bundan kaynaklanabilir.

İnegöl diyetisyen için iletişime geçebilirsiniz.

Listeye geri dön

Diğer Yazılar

One thought on “İnegöl Diyetisyen

Comments are closed.